Project Description

Besturen medische staf revalidatie-instellingen

Creëer maximale toegevoegde waarde voor uw zorginstelling

Met deze tweedaagse cursus krijgt u als (aankomend) bestuurder van een revalidatie-instelling handvatten om niet alleen het strategische perspectief aan te scherpen, maar ook de interne en externe samenwerking en het kwaliteitsbeleid naar een hoger niveau te tillen. Aan het einde van deze opleiding gaat u met uw eigen gerichte verbeteropdracht aan de slag.

Deze tweedaagse opleiding is bedoeld voor (aankomend) bestuursleden van medische staven van revalidatie-instellingen. De opleiding is ontwikkeld naar aanleiding van diverse incompany opleidingen voor medische staven van revalidatie-instellingen, die bewezen resultaat hebben gehad.

Programma Besturen medische staf revalidatie-instellingen

De volgende onderwerpen komen aan bod:

  • Algemene ontwikkelingen in samenleving en zorg en de consequenties voor de revalidatie.
  • Organisatie en besturing van een medische staf en de positie van de medici in de instelling.
  • Besturing van een revalidatie-instelling vanuit het perspectief van een ervaren bestuurder.
  • Ontwikkeling van visie en beleid als medische staf.
  • Financiering van de revalidatie en consequenties voor de bedrijfseconomie van de instelling.
  • Ontwikkeling van kwaliteitsbeleid als staf en als instelling.
  • Onderlinge samenwerking in het bestuur en in de vakgroep/sub-vakgroepen.

8,3

Deze opleiding wordt door deelnemers gewaardeerd met een 8,3

Doelgroep
Aankomend bestuursleden en bestuursleden van medische staven van revalidatie-instellingen.

Duur
Twee dagen, inclusief overnachting

Accreditatie
12 punten (ABAN).

Locatie
Conferentiecentrum Woudschoten, Zeist

Kosten
Leden FMS en VvAA: € 1.650,-
Niet-leden: € 1.750,-

Overige bijzonderheden
De groep bestaat uit maximaal 16 deelnemers per training.

Inschrijven

Waarom kiezen voor Besturen medische staf revalidatie-instellingen?

  • Ontwikkeld op basis van bewezen incompany trainingen voor revalidatie-instellingen.
  • Direct toepasbaar in uw praktijk: zowel externe als interne ontwikkelingen en uitdagingen worden behandeld.
  • Kleine groep maakt individuele begeleiding en intensieve interactie mogelijk.
  • Ruimte voor inbreng van eigen casuïstiek.
  • Opleiding van ervaren managers en ziekenhuisbestuurders.
  • De Academie voor medisch specialisten is gespecialiseerd aanbieder en kent uw situatie.

Inschrijven
Training stafbestuur GGZ

Ervaring

Reinout van Vliet (revalidatiearts en voorzitter medische staf) over de cursus Besturen medische staf revalidatie-instellingen:
“Aangezien de medische staf van een revalidatiecentrum slechts uit één specialisme bestaat, namelijk revalidatieartsen, heb je te maken met een heel andere setting dan in een ziekenhuis. Om die reden heb ik De Academie voorgesteld een cursus op te zetten voor uitsluitend revalidatiecentra. Dit idee bleek aan te slaan. In de cursus wordt sterk benadrukt dat je de rol als medische staf écht mag pakken, en dat je als medisch stafbestuur goed moet nadenken over de taakverdeling binnen je vakgroep zodat iedereen zich verantwoordelijk voelt. Er is in de cursus veel ruimte voor vragen en eigen inbreng. Bijzonder vond ik dat een van de directeuren van een revalidatie-instelling zich heel kwetsbaar durfde op te stellen over hoe hij aankijkt tegen de rol van de medische staf. Tijdens een boeiende interactie werden wederzijdse verwachtingen gedeeld. Het mooie van zo’n cursus vind ik dat je als leden van verschillende stafbesturen in het land elkaar persoonlijk ontmoet.”

Inschrijven

Inschrijven

De opleiding start in principe aan het begin van elk nieuwe kalenderjaar. Inschrijven is het hele jaar door mogelijk. Als de opleiding al is gestart of vol is, wordt u op de wachtlijst geplaatst. U krijgt bericht zodra er een nieuwe groep start.

Inschrijven lid
Inschrijven niet-lid

Anderen bekeken ook

Meer weten?

Heeft u vragen of wilt u informatie over deze opleiding die u niet op deze pagina vindt? Neem dan contact op met:
Anita van Amerongen (opleidingscoördinator)

088 – 505 34 33
E-mail Anita